معماری قرن بیستم

دسته بندي : معماری

20th Century Architecture معماری قرن بیستم
فهرست مقدمه ویژگی معماری معماران معروف مشکلات معماری قرن ۲۰ مدرسهٔ باهاوس آشنایی با برخی معماران و آثار(لاتین)
مقدمه پایه‌های معماری قرن بیستم را می‌توان در قرن نوزدهم مشاهده کرد. استفاده از بتون مسلح که در قرن ۱۹ رایج شده بود، استفاده مصالح جدید مثل فولاد و شیشه (کاخ کریستال پالاسانگلستان) و معماری فولادی (برج ایفل)، در قرن ۲۰، رواج بیش تری یافت.
ویژگی معماری ویژگی‌های معماری مدرن را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد: عناصر غیر ضروری باید از ساختمان زدوده شود. (حذف تزیینات) معماری نباید هیچ وابستگی تاریخی داشته باشد. معماری باید عقلانی، علمی و فنی باشد. استفاده از مصالح به همان شکلی که هستند. از دیوارهای شیشه‌ای استفاده شود. بام‌های مسلح و غیر شیب دار و بر طرف شدن نفوذ آب ساختن بنا به شکل دلخواه.
معماران معروف فرانک لویدرایت، لوکوربوزیه، کنزو تانگه و تادوآندو از معماران شاخص قرن ۲۰ هستند؛ که ویژگی‌های آثار آنها را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد: فرانک لویدرایت نوعی معماری زنده یا ارگانیک که باید با طبیعت رابطهٔ تنگاتنگ داشته باشد. کشیدگی افقی که مظهر یکی شدن با طبیعت بوده است. - تنظیم فضا به گونه‌ای که گویی بخشی از طبیعت بوده است- استفاده از نمادهای خانگی. –عناصر سنتی که یادآور گرما و ایمنی است، مثل بام‌های شیب دار و شومینه‌ها – هم دلی با طبیعت. - تلفیق بنا با عناصر طبیعی محلی – صداقت نسبت به مصالح. –نباید روی مصالح بومی مثل آجر، چوب، و… را رنگ زد. - شخصیت. –مطابق با اصول طبیعی اطراف- استفاده از امکانات تکنولوژی معاصر و بهره‌گیری از خطوط و سطوح خوش‌ترکیب. طراحی موزهٔ گوگنهایم نیویورک. - محل نگهداری آثار کاندینسکی و پل کله است.

دسته بندی: معماری

تعداد مشاهده: 426 مشاهده

کد فایل:38589

انتشار در:۱۳۹۹/۳/۱۹

حجم فایل ها:2.00مگا بایت

قابلیت ویرایش: دارد

تعداد صفحات: 79

فرمت فایل: ppt


اشتراک گذاری:
 قیمت: 20,000 16,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل

محصولات مرتبط